I vy toužíte po zdravých a krásných vlasech? Vyzkoušejte tento nový hit, který si snadno vyrobíte i doma

Každá žena by chtěla mít zdravé, pevné a krásné lesklé vlasy. Toho se vám podaří dosáhnout i díky několika domácím trikům. Aktuální novinkou je rýžová voda, kterou si velmi jednoduše připravíte i doma. Dodá vám dostatek živin a váš účes bude podstatně krásnější.

Jedná se o starou japonskou techniku
Oplachování vlasů rýžovou vodou není žádnou novinkou. Ve skutečnosti ji využívaly před mnoha staletími japonské ženy. Ty měly nádherné a husté vlasy i ve vysokém věku, které si navíc udržovaly vysoký lesk. Časem se na tuto metodu zapomnělo, ale teď opět našli její benefity.

Rýžová voda obsahuje mnoho vitamínu B a E. Ty pomáhají při regeneraci pokožky a také pomáhají zlepšovat kvalitu vlasů. Naleznete v ní vysoký podíl minerálů a nechybí ani aminokyselina. Velmi důležitou součástí jsou antioxidanty, které zbavují vlasy všech škodlivin, které se tam usadí vlivem vnějšího ovzduší, ale také při používání velkého množství kosmetických přípravků.

Pomáhá také škrob a inositol
Další důležitou součástí je škrob. Díky němu jsou vlasy jemnější na dotek. Také podporuje jejich růst. Proto jsou hustší a působí zdravěji. Inositol je zase posiluje hloubkově. Kvůli tomu mají pevnější strukturu, jsou odolnější vůči vnějším vlivům a výrazně se tím zlepšuje jejich kvalita.

Jak si vyrobíte rýžovou vodu?
Ingredience: rýže a voda ve stejném poměru

Na výrobu rýžové vody použijte klasickou bílou rýži. Dejte ji do větší nádoby a zalijte vodou. Nepromývejte ji, abyste nepřišli o potřebný škrob a živiny. Začněte ji míchat iv této misce, aby se postupně uvolňovaly důležité látky. Když už bude voda mutná, tak ji odložte stranou.

Takto ji nechte stát při pokojové teplotě na 12 až 24 hodin. To spustí proces fermentace a zároveň se potřebné živiny začnou uvolňovat do vody. Druhý den pak rýži ještě jednou promíchejte a přeceďte. Hotovou vlasovou vodu můžete použít hned nebo si ji uskladněte ve skleněné láhvi v chladničce.

Příprava rýžové vody vařením
Druhý způsob přípravy je pomocí vaření. Ten se vám hodí v přípravě, pokud jste si ji zapomněli připravit a potřebujete ji hned ten den. V tomto případě však musíte změnit množství těchto dvou surovin. Musíte použít poměr 1:2 ve prospěch vody.

Hlavní rozdíl oproti klasickému vaření rýže je v tom, že ji nebudete promývat. Veškerý škrob totiž potřebujete nechat ve vašem odvaru. Potom už nechte rýži převařit a když uvidíte, jak se vytvoří mutná voda, můžete ji přecedit.

Close up portrait of beautiful long hair girl in white clothes in field, view from back. Sensitivity to nature concept

Jak se používá rýžová voda?
Použití rýžové vody je velmi snadné. Aplikujete ji na vlasy vždy namísto kondicionéru nebo masky. Takže nejprve si umyjte hlavu šamponem. Ten důkladně omyjte a nyní si vezměte tento zázračný lektvar. Zapamatujte si, že voda musí mít pokojovou teplotu. Pokud ji skladujete v chladničce, v tom případě ji vyjměte dříve, aby se dobře ohřála. Potom si ji nalijte na vlasy a pokožku.

Začněte ji masírovat, aby se dostala až ke kořínkům. Nechte ji působit dvacet minut a poté si vlasy důkladně opláchněte. Teď už nepoužívejte žádné další přípravky. Nechte pokožku na hlavě, aby vstřebala všechny účinné látky. Již po prvních pár použitích budou mít vlasy mnohem lepší kvalitu.

Nejnovější články

Similar articles