Maminčin mazlíček? Nebo věčně poučuje? Ženy upřímně promluvily: Toto je 8 věcí, které na našich mužích neumíme vystát

Přestože si život bez našich milovaných mužů neumíme představit, občas nám dokážou řádně zvednout žluč. Proto, milí muži, je tento článek pro vás. Vaše něžné polovičky promluvily a svěřily se, čímž je přivádíte do šílenství.

V tomto článku nebudu vzpomínat převařené věci, o kterých muži jistě tuší, že nás jimi netěší. Zeptala jsem se žen, co je na mužích vytáčí a dostalo se mi překvapujících odpovědí. Nejsou to banality, jak by si mnozí mohli myslet, ani absence svalů či tlustého bankovního účtu – ženy šli do hloubky, a svěřily se s vlastnostmi a chováním mužů, které srážejí jejich sexappeal pod bod mrazu. Vždyť uvažte sami.

1) Není muž, jen další dítě v domě/bytě, o které se musíme starat
Mnoho lidí stále zastává rozdělení domácích prací na typicky mužské a typicky ženské. Odkazují se na naše předky, kdy žena přirozeně pečovala o děti a domácnost, a muž o stravu. Na tom by nebylo nic špatného, ​​kdyby se od žen ještě k tomu nevyžadovala kariéra a dokonalý vzhled. Na ženských bedrech je v tomto případě více než na mužských, a to je nefér.

Navíc muž, který se doma nedotkne ničeho není muž, ale jen další dítě v domě. Není to partner, na kterého se můžeme spolehnout, a to mnohým ženám vadí. Pokud potřebujeme pomoc, muž by se měl zachovat jako náš partner, ne teenager, který převrací očima a vzdychá, má-li si uklidit pokoj.

2) Jsou maminčini mazlíčci; matku povyšují nad nás, partnerky
Spousta žen rozčiluje, pokud se muž stále chová jako správný synáček a maminku poslouchá na slovo, řeší s ní všechny věci a podobně. Není nic špatného na tom, pokud muž chová respekt ke své matce, ale jisté hranice jsou na místě. Pokud se matka mísí dospělému synovi do života a životních rozhodnutí, která má chlap řešit s partnerkou, jedná se o mazlíčka, který jaksi zapomněl dospět.

A opravdu je takových chlapů až příliš mnoho! Muži by měli pochopit, že nejdůležitější a prvořadá žena v jejich životech je partnerka a přesně s ní mají řešit životní rozhodnutí a vzniklé problémy. Pokud vše řeší s matkou, nejsou ničím jiným než dětmi, které nedospěly a stále se drží mamčiny sukně.

3) Poučují nás jako dítě, ačkoli to nepotřebujeme
Mansplainig, tedy vysvětlování ženě způsobem, jako by byla méně inteligentní, se objevil ne tak dávno. Neměla jsem tento termín ráda, ani co představoval, ovšem pravdou je, že jsem se s vysvětlováním ze strany mužů setkala nesčetněkrát. Nemyslím tím nyní normální poučení, které mě posouvá ve schopnostech a životě dál. Mám na mysli situace, kdy jsem vysvětlování skutečně nepotřebovala, podané způsobem, kdy se na mě muž usmíval a mluvil se mnou jako s dítětem.

Tedy momenty, ve kterých mě postavil do pozice méně schopné. Chlapi, kteří nesnesou, pokud žena ví víc nebo pokud je o něčem chce poučit, obyčejně v okamžiku obrátí a začnou ji poučovat – a to jsem zažila i já. Pro mě to není nic jiného než znak malého ega, které si musí chlap zachránit, protože schopností ženy utrpělo.

4) Kritizují a posmívají se, sami ale kritiku a vtip na svou osobu nesnesou
Pokud chlapovi uděláte to, co on dělá pravidelně vám, je oheň na střeše. Nevadí vám, pokud si z vás dělá na veřejnosti legraci, ale jakmile se karta obrátí a přenesete nějaký vtip na jeho osobu, urazí se jako malé dítě. Stejnou reakci můžeme vidět v mnoha situacích; například vám vyčítá jakoukoli chybičku jako malému dítěti, ale pokud se tak zachováte k němu, nazve vás hysterickou a přecitlivělou, příliš přehánějící. Většina žen se shodne, že toto je rozčiluje na partnerech snad nejvíce – neschopnost přiznat chybu a aplikovat stejné kritické oko na sebe.

Shot of a young couple having an argument while sitting on their couch at home

5) Házou nás všechny do jednoho pytle
Mně osobně velmi vadí skutečnost, že chlapi mají o ženě jasnou představu ještě předtím, než ji znají. Předpokládají, že každá je stejná, a rovněž přistupují i ​​ke svým dcerám. Znám muže, který se měl stát otcem. Jakmile zjistil, že to bude holka, posmutněl, protože s ní, podle vlastních slov, nebude moci hrát hry – vždyť je to přece holka a ty hry nehrají!

Celý život tímto způsobem přistupovali chlapi i ke mně – ženu nemůže bavit fotbal, musí mít ráda make-up, musí být povrchní, být úzkostná ze svého vzhledu, nemůže si z ní nikdo dělat legraci nebo se urazí, musí mít ráda romantické filmy a ne akční, poslouchat zpěvačky a ne metal, a podobně.

Nejnovější články

Similar articles