Správně zvolené dětské kolo je pro ratolesti velkou motivací k cyklistice

Už jste si někdy koupili věc, kterou jste nechtěli, ale nechali jste se přemluvit rodiči, kamarády nebo třeba přítelkyní, že jiná je lepší, víc vám sluší, je hezčí a podobně? Nakonec jste danou věc neměli rádi, nepoužívali ji, nebo jen minimálně, a zůstala nepopulární ve skříni? To stejné vás může potkat i v případě, kdy dítku vybíráte dětské kolo. Proto opatrně. Volte s ohledem na to, co by dítko rádo.

Jaké kolo pro děti vybrat?

Dětská kola jsou v obchodech k dostání v mnoha velikostech, z různých materiálů, v různých stylech i barvách. Pokud vybíráte první kolo pro své tříleté či čtyřleté dítě, budete zřejmě sahat po modelu 14“. To je vhodné pro potomky od 3 – 5 let. Určování podle věku je pro všechny nakupující srozumitelnější, než v palcích. Proto je pro přehlednost prodejci uvádí. Naprosto přehledné rozdělení kol, a to nejen těch dětských, ale i kol pro ženy či muže, najdete na Bikero.cz.

Zásadou pro každého rodiče by mělo být, že koupí kvalitní a lehké dětské kolo. Výška a váha kola jsou rozhodující v tom, jak se budete klukům a holkám jezdit. A pokud koupíte nepohodlné kolo, můžete je odradit stejně, jako vás odradil někdo, kdo vás přiměl ke koupi zboží, které vám nevyhovovalo. Pozor, i při volbě barvy kola byste měli být obezřetní. Raději sáhněte po barvě, kterou víte, že má dítě rádo (pokud jde o překvapení), ještě lepší je ovšem vybírat kolo s dítkem. Pokud najdete model, který mu v očích vyčaruje jiskřičky štěstí, budete mít skvělé předpoklady pro to, že dítko kolo použije velmi často.

Oblékněte děti s ohledem na pohodlí i bezpečí

Pro děti i sebe můžete volit např. cyklistické oblečení Endura. Dětem se postarejte především o kvalitní helmu a rukavice pro případ, že by z kola spadly. V létě oceníte i kraťasy, dres s krátkým rukávem nebo lehounkou bundu pro případ, že bude pršet.

Podívejte se na kvalitní a cenově dostupné zboží. Na Bikero.cz vám zároveň rádi poradí.

Nejnovější články

Similar articles