Víte, že takhle by vztahy neměly fungovat? 5 filmových a seriálových dvojic, které milujeme, ale ve skutečnosti nám dávají špatný příklad

V čem? Také jste si oblíbili některé dvojice z filmů a seriálů, kterým diváci fandili až do poslední části? Ne všechny nám jsou dobrým příkladem v reálném životě.

Legendáře filmové a seriálové dvojice
Legendární páry, které čelí mnoha překážkám ve vztahu, rozcházejí se a scházejí a diváci je natolik milují, že navzdory všem problémům jim věří, že nakonec zůstanou spolu. Podíváme-li se však blíže na to, kvůli čemu vznikají problémy v některých vztazích na obrazovkách, ve skutečném životě byste měli pro podobných situacích zpozornět.

V čem nám tedy legendární dvojice dávají špatný příklad?

Ross a Rachel z Přátel
Seriál Přátelé patří mezi nejoblíbenější už několik dekád a lidé si postavy Rosse a Rachel velmi oblíbili. Tvůrci zpočátku neplánovali, že spolu tito dva zůstanou, ale podle reakcí fanoušků jim nakonec splnili to největší přání, na které všichni čekali už od chvíle, kdy se ukázalo, že Ross je do Rachel zamilovaný už od střední školy. Co by si diváci z jejich vztahu ale neměli přenést do těch svých reálných a při čem je třeba zpozornět?

Přestože se milovali, jejich vztah měl několik problémů. Oběma chyběla schopnost vzájemné důvěry a respektu, což mělo za následek obviňování toho druhého. Jelikož Rachel byla pro Rosse vždy vysněnou dívkou, když se konečně dali dohromady, velmi žárlil na muže, kteří se pohybovali v její blízkosti – například na Marka. Ross jí k tomu několikrát ze sobeckých důvodů lhal po svatbě v Las Vegas o tom, že už vybavil rozvod, protože doufal, že nakonec zůstanou manžely a budou šťastní.

Sobecká však byla i Rachel, která po rozchodu s Rossem randila s jinými muži, ale měla problém snést, pokud si s někým začal i Ross. Neuměla přijmout jeho přítelkyně, sabotovala jeho vztah s Julií a nakonec se přičinila o to, že ani jeho svatba s Emily nedopadla dobře. Když se na všechny série podíváme zpětně, Rachel se chovala tak, jako mnohé další žena – své city k Rossovi si uvědomila více tehdy, když se už o ni nezajímal, než tehdy, když byl svobodný a měli tak šanci vrátit se k sobě.

Noah a Allie ze Zápisníka jedné lásky
Bouřlivý letní románek mezi Noah a Allie ze Zápisníka jedné lásky se změní v jejich osudový vztah. A přestože se na typický příklad Romea a Julie, kde jsou rodiče proti vztahu, dobře dívá a pravděpodobně každá žena sní o tom, že najednou najde svou osudovou lásku, která vydrží až do smrti, podle odborníků nebyl vztah Noaha a Allie zdravý. Tvrdí, že ve skutečnosti neměl základy, díky kterým by vydržel dlouhodobě.

Jejich románek trval krátce, byli mladí a téměř vůbec se neznali. Často se hádali, až se nakonec smířili až téměř po desetiletí. Spíše jsme v tomto případě svědky pobláznění a touhy, na čemž se vážný vztah v reálném životě dá vybudovat jen stěží. Kromě toho v Noahově případě vidíme až posedlost Allie a neschopnost přijmout, že nejsou spolu. Není projevem zdravého chování po rozchodu, pokud celá léta dokončuje jejich společný vysněný dům, jiné ženy jsou pro něj jen milenkami a touží po Allie tak moc, že ​​se o sebe přestane až starat.

Christian a Anastasia z Padesát odstínové šedé
Vzhledem k tomu, že Padesát odstínů šedé začalo jako fanfikce, můžeme určitě předpokládat, že milostný příběh mezi půvabnou Anastasií a zachmuřeným Christianem Greyem je značně idealizovaný. Film romantizuje hrubé chování a nadřazenost jednoho z partnerů ve vztahu, co byste ve skutečném životě asi nechtěli zažít.

Christian je velmi majetnický a Ana vždy omlouvá jeho chování traumatem z dětství a snaží se mu pomoci dostat se z ní. Manipuluje jí, má potřebu mít všechno pod kontrolou a ví o každém jejím kroku.

Man and woman arguing at the street

Christian Grey také nechce, aby pracovala, a proto by byl raději, kdyby zůstala doma, než on vydělá všechny peníze, což by bylo pro ženu ve skutečnosti velmi omezující. Jejich vztahu ve filmech i v knihách také chybí základní schopnost komunikace, respekt a empatie. Většina rozhovorů je spíše o žárlivosti nebo sexu.

Pan Božský a Carrie ze Sexu ve městě
Další seriálovou dvojicí, při které si fanoušci jen stěží připustí, že by ve skutečnosti stejnou lásku zažít nechtěli, jsou Carrie a Pán Božský. V Sexu ve městě vykreslují Carrie Bradshaw jako nezávislou, svobodomyslnou ženu, ale když přijde na scénu Pan Božský, plynule přechází ke stereotypům. Carrie dává Pánu Božskému mnohem více příležitostí, než by si zasloužil, protože se k ní chová bezcitně a často jí dával najevo, že pro něj moc neznamená.

Nejnovější články

Similar articles