Znáte 4 fáze rozchodu? Nepokoušejte se je přeskočit, musíte si je prožít postupně

Bolest po rochodu je asi jedna z nejhorších bolestí, které člověk za život přežije. Jak se s ní vyrovnat?

Asi neexistuje na této planetě člověk, který by si nepřežil zlomené srdce nebo by neměl zkušenost s rozchodem. Jak se však říká, z každé bolesti se něco učíme a právě tyto chvíle nás dělají silnějšími a lepšími, i když se to v počátečním stadiu může zdát jako konec našeho života, protože ta bolest je tak skličující a intenzivní. Nicméně, slibuji vám, přijde úleva a uvidíte i to světlo na konci tunelu. Musíte si jen projít fázemi rozchodu, které prožíváme všichni stejně.

1) Fáze šoku
Ať už jste se rozešli vy s ním nebo on s vámi, přijde pocit, který budete vnímat jako šok. Šok ze změny, je jedno, jestli jste byli ve vztahu měsíc nebo rok, šok přijde v každém případě. Byli jste na něco zvyklí, najednou nejste v kontaktu, něco vám chybí, cítíte se prázdní.

Toto stádium je však zcela normální a nebraňte se mu. Každým stádiem si musíte projít, abyste se dokázali „uzdravit“. Emocionální zranění je stejné jako to fyzické. I srdce potřebuje čas, aby se zahojilo. Neuspěchejte, přijměte své emoce a prožijte si je.

Romantic young couple, relationship breakup

2) Fáze smutku
Dovolte si být smutní. Plačte, pusťte všechny emoce ven, dejte tomu čas. Klidně si během tohoto období najděte i terapeuta, protože jste v tomto stadiu mnohem citlivější, cítíte se nejvíce zranitelní a můžete analyzovat váš vztah, proč jste se dostali do tohoto stádia, proč jste neviděli ty red flags a v tomto stadiu si umíte uvědomit věci, které do budoucna už nebudete tolerovat.

Podíváte se na to z jiného pohledu a v emocionálním vypětí můžete přijít na důvody vašeho smutku, které mohou plynout z minulosti. Proč neumíte někoho pustit, proč máte pocit, že vás nemiloval dost? Všechny tyto pocity mají někde základ, většinou jsou to rány z minulosti, které jsou nevyléčené.

3) Fáze hněvu
Láska se v mogu chová jako droga. Ano, můžeme být na pocitu zamilovanosti závislí. V tomto stadiu se musíte přestat dívat na vašeho ex jako na člověka, který byl skvělý, vzpomínat si na všechny super zážitky a hezké věci, které jste spolu zažili, právě naopak připomínejte si, jak jste se v tomto vztahu cítili, jak se k vám choval, co všechno nefungovalo.

Musíte na chvíli pocítit i hněv, abyste se posunuli dál, tento hněv však pomine a časem se budete na celou situaci dívat úplně jinak, ale v tomto stadiu je důležité odložit růžové brýle a netýrat se myšlenkami o krásné minulosti, která v konečném důsledku ani nebyla tak úžasná, jak se vám teď, když jste ovlivněni bolestí ze ztráty, zdá.

4) Fáze rozptýlení
V posledním stadiu je čas, abyste se začali socializovat. Trávit čas s lidmi, kteří ve vás vyvolávají dobré pocity, poznejte někoho nového, dělejte spoustu aktivit, pobavte svou mysl něčím příjemným. Travte čas se svou rodinou a v neposlední řadě, pokud se na to budete cítit, klidně jděte i na rande a poznávejte nové muže. Někomu toto stádium přijde až za delší dobu, hlavně co se týče randění, ovšem není třeba truchlit dlouho.

Rozchody jsou běžné, každý člověk přijde do vašeho života na nějakou dobu, někdy na několik let, někdy jen na několik měsíců, pokud vám předá to co má, není důvod, aby v něm zůstával déle, může jít o karmický vztah, kdy si jako dvě duše musíte něco předat a jedete dál. Přijměte fakt, že ten člověk byl ve vašem životě tak dlouho, jak měl být.

Nesnažte se uměle udržet nějaký vztah, který vás nedělá šťastnými jen kvůli chvilkovým světlým momentům. Nikdy se nespokojte s něčím, co nevyhovuje vaší duši, vašemu já. Pokud vás nemiluje takovou jaká jste, nedokáže pochopit vaše pocity, prostě vás nevidí, nemáte v takovém vztahu co dělat. Snaha musí být na dvou stranách, pokud je to jednostanné, nemá to šanci na úspěch.

Nejnovější články

Similar articles