Chanel ohromil detaily, které skrývaly tisíce hodin práce. Armani slaví něžnou ženu

V programu druhého dne přehlídek haute couture rezonovala jména módních ateliérů jako Chanel, Alexandre Vauthier či Armani Privé.

Pařížský program byl iv úterý plný výjimečných módních zážitků. O jeden z nich se postarala designérka Virginie Viard – kreativní šéfka ateliéru Chanel, který patří mezi nejluxusnější značky na světě. O tom, že to není jen slavným jménem, ​​přesvědčily modelky v propracovaných kreacích s dokonalými detaily.

Přestože některé z nich nebylo snadné přečíst na první pohled, ukrývaly se opravdu všude. A s nimi i stovky či tisíce hodin práce vyšívaček, švadlen, střihačů nebo kloboučníků a tvůrců doplňků. Chanel ohromil propracovanou kolekcí, která však působila velmi nositelně, nesnažila se o tvorbu nových siluet, ale více pracovala s osvědčenými střihy, které však akcentovala opulentními detaily ruční výroby a uměleckého mistrovství řemeslníků.

Dusseldorf, Germany – August 20,2011: Giorgio Armani signage above store entrance on KAnigsallee. Giorgio Armani S.P.A. is an international Italian fashion house headquartered in Milan, Italy.

V případě Armani Privé se ke slovu dostala něha, romantika, ale také tiché a rafinované svádění – italský autor vycházel ze svých osvědčených estetických kódů, přičemž zopakoval některé detaily minulých kolekcí, další zase trošku posunul. V barevnosti se objevily prvky růžové, fialové či levandulové, které doplnila i temná černá, lesk flitrů, krystalků či luxusních materiálů.

V programu úterních přehlídek se objevily i kolekce Alexis Mabille či Alexandre Vauthier, ukázky z nich se podívejte v naší galerii a videu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram