Můžete si gratulovat? 5 signálů, že žijete ve zdravém vztahu

Sem – tam hádka, občas nějaká tichá domácnost. To potká během společné plavby životem každou dvojici. Pokud však váš vztah disponuje znaky, které experti na vztahy označili za klíčové, aby láska vydržela, můžete si opravdu pogratulovat. Ne každý má takové štěstí.

Ať se děje co se děje, ať je svět špatný a venku zuří pandemie, nebo padají i traktory, vy víte, že máte po boku člověka, na kterého se můžete spolehnout. I tehdy, když má možná špatnou náladu, nebo jste ve stavu hádavé pohotovosti. Vztahová poradkyně Laurel Fay tvrdí, že to je znak, který charakterizuje dobré manželství.

Umíte se vyrovnat s konfliktem
Přijde vždy. Avšak Fay říká, že velmi záleží na jeho zvládnutí a trvání. Výzkum ukazuje, že škodlivé vzorce, jako dlouhodobé spory jsou mnohem horší, než otevřené hádky. Hádka totiž vyventiluje vztek a věc vyřešíte. Budete ji považovat za uzavřenou. Naopak, pokud se neumíte pohádat, pravděpodobně spory dusíte a to je stav, kdy se od sebe začnete vzdalovat. Nevíte si věci vydiskutovat ani vyhádat.

Říkáte, i posloucháte
Jak mluvíte o těžkých a složitých tématech? Zdravé řešení konfliktu zahrnuje upřímnou a zdvořilou komunikaci, ochotu podívat se na svůj vlastní názor, zrevidovat jej a schopnost umět přijmout argumenty druhého. Pokud přijde hněv, možná budete potřebovat čas 20–30 minut abyste vychladli. Pokud toto zvládáte, máte v podstatě vyhranou každou i budoucí hádku.

Happy loving couple enjoying breakfast in a cafe. Love, dating, food, lifestyle concept

Cítíte se být sami sebou
Vztah je tehdy zdravý, pokud je v souladu s vašimi základními přesvědčeními, hodnotami a filozofií. „Ve zdravém vztahu se nikdy nemusíte obávat nepřijetí. Ani toho, že partner nepřijme vaši změnu. Protože každý se mění. Také se nikdy nemusíte bát, že ztratíte partnera, když se rozhodnete provést nějaké změny,“ říká Laurel Fay. A její praxe ukazuje, že má pravdu. Vztahy, které mají tento znak se prakticky nerozpadají.

Nejnovější články

Similar articles