Kožené brnění pro těhotné, ikonické podprsenky i plechové šaty – Gaultier nabízel všehochuť z historie

Jako jedna obrovská pocta tak vypadala středeční přehlídka haute couture kolekce ateliéru Jean Paul Gaultier, ve které se objevily ikonické prvky z historie ateliéru.

Pařížský týden módy couture přinesl za uplynulé dny několik velmi rozmanitých přístupů k superluxusní módě, v jejímž rámci vznikají kreace připomínající přímo umělecká díla. Někde vyhrávala nositelnost zkombinovaná se vzácnými materiály a ruční prací, jinde zase dramatický vzhled a přímo teatrální prvky odkazující na historii módy obecně či velmi specifické období.

V případě zmíněného Gaultiera se diváci, mezi nimiž se usadila i Kim Kardashian, dočkali například variací na jeho kónickou podprsenku, denimové kreace se pštrosím a kohoutím peřím, ale dokonce i šatů a kovové brnění připomínající obal slavného parfému z dílny JPG.

Pozornost na sebe strhla dvojice modelek v kožených modelech s těhotenskými bříšky a vytvarovanými prsy na způsob masajských bojovnic, ale také moderní verze slavné kreace zpěvačky Madonny, v níž kdysi na přehlídce v Paříži předvedla poprsí.

Fashion Show, Catwalk Runway Show Event. Detail of lined up rear view, fashion models.

Vedle ateliéru Gaultier se zbytek programu nese v mantinelech krásy, ale kreativní střídmosti – či lépe řečeno klasičnosti. Středeční program patřil také designérovi Eliemu Saabovi či dvojici Viktor & Rolf. Více se podívejte v naší galerii.

Nejnovější články

Similar articles