Chcete děti naučit zodpovědnosti i práci s moderními technologiemi?

Schopnost zacházet s penězi, zodpovědnost za vlastní rozhodnutí, ale i ovládání moderních technologií. Dovednosti, které se nám určitě sejdou během celého života. Máme pro vás tip, jak toto naučit své děti a ještě při tom získat několik výhod.

„Žijeme v moderní době a děti se s technologiemi kamarádí někdy víc než my dospělí. Proto jsme se rozhodli nabídnout jim praktickou a hravou formu manipulace se svým kapesním prostřednictvím nové aplikace VÚB Junior banking. Tu si mohou stáhnout všichni klienti, kteří k VÚB běžnému účtu využívají služeb elektronického bankovnictví a mají k němu vydanou debetní kartu Visa, a jejich dítě má nebo si zřídí ve VÚB účet pro juniory a Kartu pro mladé. K dispozici jsou dvě propojené verze – VÚB Junior banking pro rodiče a VÚB Junior banking pro děti,“ říká Andrea Šipošová, vedoucí oddělení kartových procesů ve VÚB bance.

Práce s bankovní aplikací i zodpovědnost
Primárně je dětská verze aplikace určená dětem od 8 do 15 let, které se mají možnost naučit s ní pracovat. Aplikace je samozřejmě maximálně přizpůsobena dětem, a proto obsahuje poněkud jiné funkce než jsme zvyklí při běžných bankovních aplikacích. Dítě kromě toho, že vidí svůj zůstatek na účtu, má možnost využít oblíbenou funkci, požádat rodiče o peníze. Přičemž musí uvést i účel, pro který je žádá. Rodiči tak přijde notifikace s předvyplněným převodním příkazem například na 5 eur na kino. Pak je už samozřejmě na něm, jestli tento požadavek schválí. Žádat o peníze však může dítě i jiné, nejen rodiče nebo příbuzné. Dokonce ani nemusí mít účet ve VÚB bance či používat bankovní aplikaci. Dítě jednoduše sdílí platební link Payme například přes email či whatsapp.

Motivace nade vše
Další oblíbenou funkcí, i když tentokrát asi spíše pro rodiče, je zadávání úkolů s odměnou. V tomto případě rodič ve své aplikaci zadá svému dítěti roli. úklid pokoje za 2 eura a teprve po jeho splnění dítěti uvedenou částku pošle. Využití této „výchovné“ funkce je samozřejmě flexibilní, takže pokud úklid pokoje nesplnil vaše očekávání, můžete dítěti poslat jen poloviční odměnu, případně při ignorování úkolu, dítě nemusí dostat nic.

Bez mobilu ani na krok
Znáte to, při odchodu z domu si snad každý zkontroluje, jestli mu nechybí mobil. Doma si zvykneme zapomínat na klíče, doklady, ale mobil máme vždy u sebe. A platí to iu puberťáků. „Pokud se vaše dítě ocitne ve městě bez karty a potřebuje hotovost, pohodlně si může vybrat peníze z bankomatu mobilem. Jednoduše si zvolí částku, kterou chce vybrat a zadá kód z aplikace do bankomatu,“ vysvětluje Andrea Šipošová. Další možností, jak si poradit bez karty při platbě na internetu, je vytvoření jednorázové virtuální karty. Tuto funkci už však musí schválit rodič, takže i impulsivní internetové nákupy svých dětí máte pod kontrolou. Zároveň je platba virtuální kartou mnohem bezpečnější. Pokud vaše dítě zvykne často zapatrošit své věci, určitě vám přijde vhod, že si umí v aplikaci dočasně zablokovat svoji kartu. Když ji najde zapomenutou v kalhotách, jednoduše ji po odblokování používá dál.

Mother and daughter sitting on a couch at home using a smartphone

Přehled pro rodiče
Rodiče si do své verze aplikace mohou přidat všechny své děti, které mají VÚB účet pro juniory a jednoduše mezi nimi přepínat. Vidí v ní všechny transakce na kartě dítěte, zůstatek na účtu, zobrazení limitů na kartě.

Odměna pro nové i stávající klienty až do výše 30 eur
Všechny děti, kterým rodiče zřídí VÚB účet pro juniory, mohou získat celkem až 30 eur. Ty se jim během letních prázdnin určitě hodí. Za otevření VÚB Účtu pro juniory získají 10 eur, v případě, že si aktivují aplikaci VÚB Junior banking, dostanou dalších 10 eur a za první použití platební karty jim banka připíše na účet dalších 10 eur. Zkrátka však nepřijdou ani děti, které už účet ve VÚB mají otevřen déle. V případě, že si ke svému VÚB účtu pro juniory aktivují novou aplikaci VÚB Junior banking, mohou získat 20 eurovou poukázku na nákup do Alzy. Více informací získáte na www.vub.sk/juniorbanking.

Nejnovější články

Similar articles